Dødsulykken i Tommerup: Dræbte Jonathan Larsen mindes på Facebook

| Skrevet af redaktion den 31. maj 2012 - 18:44

Dagens.dk nyhedsbrev

Hold dig opdateret med seneste tophistorier fra ind- og udland.

Tilmeld dig nyhedsbrev fra Dagens.dk, og få det daglige overblik over nyheder, sport og underholdning.

Tilmeld dig her.

Den dræbte 21-årige Jonathan Larsen mindes nu på Facebook efter den tragiske ulykke i Tommerup forleden. Jonathan Larsen, der kom fra byen Brylle, blev dræbt ved ulykken på Skovstrupvej ved Tommerup. Her kørte den 19-årige fører af bilen meget for stærkt, og mistede kontrollen over bilen. Han er blevet varetægtsfængslet. Imens sørger vennerne til Jonathan Larsen på Facebook. - Verden er så fucking uretfærdig!! Kan slet ikke forstå at du ikke er her mere!!, skriver Mikael Kanne Nielsen blandt andet. Og der er masser af søde og trøstende ord til familien, og masser af R.I.P.'s.

Deltag i debatten

Krimi

26. maj 2013

Syd- og Sønderjyllands Politi advarer mod tricktyve efter flere episoder, hvor ældre kvinder har fået stjålet deres smykker, skriver tv2.dk.

Ferie og rejse

24. maj 2013

Danskernes foretrkne feriemål er Tyrkiet, Grækenland og Mallorca. Star Tour giver nu hemmelige tips til rejsen.

Underholdning

25. maj 2013

Demi Lovato, dommer i den amerikanske udgave af X-factor, skal under kniven og have fjernet sine mandler.

Business

25. maj 2013

En amerikansk virksomhed har netop sendt en ny type vindmølle til vejs, og det har fået søgegiganten Google til at opkøbe firmaet for et ukendt beløb.

Politik

25. maj 2013

Venstreformand Lars Løkke Rasmussen havde en helt legitim grund til at få udskudt sin afhøring hos statsløsekommissionen. Det forklarer hans advokat, Nicolai Mallet.

Kultur

23. maj 2013

Københavns lokalpolitikere har vedtaget, at busser i hovedstaden skal køre med regnbueflag under pride-festivalen i august.

Teknologi

25. maj 2013

Vi kender det med at batteriet hurtigt går dødt på mobiltelefonen - men du kan faktisk selv gøre noget for at forlænge levetiden.