Forside Kendte Janni reagerer på deprimerende Karsten Ree-nyhed: “Det kommer ikke bag...

Janni reagerer på deprimerende Karsten Ree-nyhed: “Det kommer ikke bag på mig”

Janni reagerer på deprimerende Karsten Ree-nyhed: “Det kommer ikke bag på mig”
Foto: Presse-fotos.dk

Forsidefruen er ikke just overrasket over den triste nyhed om eksmanden.

Lige nu læser andre

Efter blot seks måneder som kærester er det nu slut mellem Karsten Ree og Gitte Peters.

Selvom de to har kendt hinanden i mange år, holdt forholdet ikke denne gang, og allerede efter fire måneder gik forholdet i vasken.

Nyheden om bruddet kommer ikke som den store overraskelse for Janni Ree, der tidligere har været gift med Karsten Ree i 11 år. Selvom deres ægteskab ikke holdt, har de bevaret et tæt venskab, og Janni føler med sin eksmand i denne tid.

“Det kommer ikke bag på mig, men jeg er da ked af det på Karstens vegne, at kærligheden ikke holdt”, siger hun ifølge TVguide.dk

Læs også

Også Gitte har kommenteret på det, og understreger, at de stadig har et stærkt bånd, selvom de ikke længere er et par.

“Karsten og jeg har hele tiden haft et godt og stærkt venskab. Det har vi stadig. Vi bærer hinanden i vores hjerter”, lyder det fra Gitte Peters i en sms til ALT.

Selvom Janni Ree er videre i sit eget liv, lægger hun ikke skjul på, at hun stadig ønsker det bedste for Karsten Ree.

“Han ved også godt, at jeg har et godt hjerte, og jeg ønsker ikke noget dårligt, så jeg føler med. Det er synd i den alder, jeg vil ikke sige noget dårligt, fordi jeg ønsker ham alt det bedste”, siger hun til SE & HØR.

Læs også

Fandt du artiklen spændende? Del den her Del artiklen: