Per Bjerregaard og Brøndby giver fans plads i bestyrelsen

Skrevet af redaktion

10/02/2012
KORT NYT: Ledelsen i Brøndby med formand Per Bjerregaard forsøger nu at byde klubbens mange fans ind i varmen i den traditionsrige klub. Derfor inviterer Per Bjerregaard nu fansene ind i bestyrelsen i den såkaldte Fondsbestyrelse, der administerer en stor del af klubbens penge. På en ny blog på Brøndbys hjemmeside skriver han, at Brøndby Support fremover får en plads i denne bestyrelse. Stor betydning får det nye tilbud dog ikke, da fansene fremover får en af de ialt syv pladser i fondsbestyrelsen. Mnage fans har været store kritikere af netop Per Bjerregaard, som de mener egenrådigt har en stor del af skylden for Brøndbys sportslige fiasko de seneste år.

Mest læste i dag

KORT NYT: Ledelsen i Brøndby med formand Per Bjerregaard forsøger nu at byde klubbens mange fans ind i varmen i den traditionsrige klub. Derfor inviterer Per Bjerregaard nu fansene ind i bestyrelsen i den såkaldte Fondsbestyrelse, der administerer en stor del af klubbens penge. På en ny blog på Brøndbys hjemmeside skriver han, at Brøndby Support fremover får en plads i denne bestyrelse. Stor betydning får det nye tilbud dog ikke, da fansene fremover får en af de ialt syv pladser i fondsbestyrelsen. Mnage fans har været store kritikere af netop Per Bjerregaard, som de mener egenrådigt har en stor del af skylden for Brøndbys sportslige fiasko de seneste år.