Tidligt fredag udbrød kaos på en populær campingplads i Malaysia tæt på landets hovedstad, Kuala Lumpur.
Her var et jordskred skyld i, at telte, træer og i alt 94 mennesker blev revet væk og begravet i jord, sten og mudder.
Allerede fredag lød der meldinger om flere døde - herunder børn - og lørdag er dødstallet desværre steget til 24 efter fundet af ligene af en kvinde og to børn.
Det skriver Reuters.
Syv af de 24 døde er børn, og der er fortsat ni savnede.
Det lokale beredskab har dog formået at redde 61 af de 94 tilstedeværende på campingspladsen.
Samtlige overlevende er uden for livsfare.
Beredskabet forventer flere døde
Det lokale beredskab er fortsat i fuld gang med rednings- og oprydningsarbejdet, men ifølge den lokale beredskabschef, Norazam Khamis, er forventningerne ikke høje.
De enorme mængder mudder gør nemlig, at man desværre forventer, at de resterende ni savnede også er døde.
135 redningsarbejdere og syv redningshunde arbejder dog alligevel lige nu i øsende regn på stedet i forsøget på at finde overlevende blandt mudderet og de mange væltede træer.
Den igangværende undersøgelse af hændelsen har indtil videre vist, at 450.000 kubikmeter jord kollapsede på campingspladsen og faldt cirka 30 meter, hvorefter det dækkede et område på cirka 4.000 kvadratmeter.
Pårørende til de afdøde vil modtage cirka 17.000 kroner fra staten som en form for hjælp til begravelsesomkostningerne, mens de overlevende hver vil modtage en ydelse på cirka 1.800 kroner.