Janni Ree bryder tavsheden.
Lige nu læser andre
Det seneste år har været en følelsesmæssig rutsjebane for Janni Ree, som både har sagt farvel til et ægteskab og goddag til en ny kærlighed.
I august sidste år blev det offentlig kendt, at Janni og Karsten Ree gik hver til sit efter 11 år sammen.
Kort tid efter kom det frem, at Janni allerede havde fundet en ny mand i sit liv.
Hun mødte Jeppe i juni, og allerede måneden efter anmodede hun om skilsmisse fra Karsten – selvom offentligheden først fik kendskab til forløbet noget senere.
Læs også
Siden da har hverdagen stået på både flytninger og en del rejseri, da Jeppe til dagligt bor i Schweiz, og Janni derfor pendler mellem de to lande
Sådan skriver mediet ALT OM KENDTE.
Nu har Janni dog endelig fået sig en helt fast base i København, hvor hun har fået fingrene i en lækker lejlighed. Her bor Jeppe også når han er i Danmark.
Trives i bedste velgående
Det er dog ikke kun Janni, der har haft et begivenhedsrigt år.
Også hendes hunde Cobra og Lola, har haft ændringer i deres hverdag. Nu bor de to hunde sammen med Janni i lejligheden, og når hun tager til Schweiz, har de ofte været med.
Men hvordan har de det egentlig? Sådan spørger mange og nu svarer Janni.
Ifølge Janni trives de to vovser i bedste velgående.
“Mange har spurgt: Hvordan går det med Cobra og Lola? Svaret er, at de elsker deres nye “hundeliv” i København. De løber op og ned af trappen til tagterrassen, særligt når Jeppe har gang i grillen,” skriver Janni i et opslag på Instagram.
Det er ikke længe siden, at Lola kom galt afsted. Det skete en travl dag i Schweiz, hvor Jeppe ikke havde bemærket, at Lolas hundesnor sad fast i bilen, som han satte i gang.
Derfor blev lille Lola trukket efter bilen – heldigvis endte alt godt.
Se det omtalte opslag herunder: