Forside Udland Politiet leder efter kvinde som efterlod takeaway-boks med afføring ude...

Politiet leder efter kvinde som efterlod takeaway-boks med afføring ude foran politikers kontor

Politiet leder efter kvinde som efterlod takeaway-boks med afføring ude foran politikers kontor
Foto: Gloucestershire Constabulary

Politer jager en kvinde, som har efterladt en klam overraskelse foran en politikers dør.

Lige nu læser andre

For at hjælpe med deres eftersøgning har politiet frigivet optagelser af kvinden, der forlod den ubehagelige æske til Stroud-parlamentsmedlem Siobhan Baillie, som skrev historie i 2019 ved at blive den første kvinde til at repræsentere valgkredsen.

Den hvide æske blev efterladt ude foran kontoret d.2 november omkring kl 01:30.

Politikerens navn var skrevet på låget af æsken, og skulle angiveligt have en besked inden i “Hvis du ikke vil rydde dit eget lort op, hvorfor skulle jeg?”.

Politiet fortæller, at de har identificeret kvinden, og gerne vil snakke med hende, men hun har ikke meldt sig endnu. Det skriver LADbible.

“Politiet har frigivet optagelser af en kvinde, de gerne vil tale med i forbindelse med chikane af et parlamentsmedlem.” Det udtaler Gloucestershire Politi.

“I videoen kan man se kvinden iført lyserøde bukser og gå imod politikerens kontor.”

“Enhver, der kan identificere kvinden, eller som har oplysninger, der kan hjælpe efterforskningen, bedes kontakte Gloucestershire Constabulary via hjemmesiden med henvisning til hændelse 212.”

Politikeren Siobhan Baillie har udtalt sig om hændelsen: “Det er midt i byen – hvad ville der være sket, hvis et barn havde fundet den?”

Politikeren tilføjede at den slags opførsel “vil skade demokratiet”.

 

 

 

 

Læs også

Ads by MGDK