Efter oralsex i arbejdstiden: Susan K øjeblikkeligt fyret fra Bodega

Marie Vang

385 uger siden

|

21/12/2017
Gossip
Susan K er fyret efter uheldig episode.
Susan K er fyret efter uheldig episode.
Realitystjernen Susan K er efter oralsex blevet fyret fra sit job på Aarhus-bodegaen ‘Kurts mor’.

LIGE NU LÆSER ANDRE OGSÅ

Efter tre år på bodegaen hvor Susan K flittigt har langet drikkevarer over disken, må realitystjernen erkende, at hun nu er færdig med at hjælpe bodegaens tørstige gæster.

Hun er nemlig blevet fyret med øjeblikkeligt varsel. Det skriver Se&Hør.

Da Susan K tirsdag aften var på arbejde på ‘Kurts mor’ i Aarhus, opstod der pludselig en lummer stemning i værtshuset.

En kvinde fik nemlig oralsex på et af bordene.

Susan K var ikke selv involveret i episoden, men eftersom hun var på arbejde og dermed havde ansvar for bodegaen, mener hendes arbejdsgiver, at hun burde have stoppet den sexuelle hændelse.

- Jeg er dybt berørt over den episode der var på bodega Kurts mor i aftes, 19/12 2017. Kan kun beklage, og meddele at Susan K er fyret, oplyser arbejdsgiveren på Facebook.

Opslaget er dog blevet slettet fra det sociale medie.

Susan K er selv rystet over fyringen, da der ifølge realitystjernen må være grænser for, hvad man kan udsættes for efter tre års loyalitet. Hun bekræfter dog, at hun var på arbejde tirsdag aften.

Hun ønsker ikke at udtale sig yderligere om episoden, da hun afventer svar fra sin advokat.

Læs også: Se det søde billede: Hannah Melissa har født sit fjerde barn

Ads by MGDK