Forside Udland Skolelærer anklaget for at filme sig selv onanere foran klasse...

Skolelærer anklaget for at filme sig selv onanere foran klasse med 7-8-årige elever

Skolelærer anklaget for at filme sig selv onanere foran klasse med 7-8-årige elever
Foto: Politi/Google Maps

Politiet har anklaget en 30-årige kvinde for at have filmet sig selv i en seksuel handling foran en skoleklasse, som hun var vikar for.

Lige nu læser andre

En lærervikar er blevet beskyldt for at have filmet sig selv, mens hun onanerede foran en skoleklasse med elever, der var 7-8 år gamle, siger politiet.

30-årige Amelia Ressler blev fredag anholdt, hvor hun også blev anklaget for 19 tilfælde af børnemishandling, som angiveligt fandt sted på Mt Zion Elementary School, ifølge det lokale politi. 

Læs også

Skolen ligger nær Carrollton, som befinder sig omtrent 90 kilometer vest for Atlanta i Georgia, rapporterer The Sun. Skolens ledelse underrettede politiet om den påståede forseelse begået af lærervikaren. 

Det lokale politis efterfølgende efterforskning af sagen har vist, at den 30-årige lærervikar ‘engageret sig i usømmelige og umoralske handlinger i nærheden af skolebørn’. 

“Det tyder på, at hun onanerede, mens klasselokalet var fyldt med børn,” fortalte Ashley Hulsey fra det lokale politi til mediet WAGA. 

De 19 tilfælde af børnemishandling, som hun er anklaget for, repræsenterer hvert barn i klassen, fortalte det lokale politi også til mediet. 

Ifølge Ashley Hulsey fandt efterforskerne bevis for den uanstændige handling, da nogen har set en video af det, hvorefter de advarede skolen om det. 

“Vi har indsamlet videobeviser, da hun selv filmede det og formidlede det videre. Vi har været i stand til at få fat i disse beviser,” sagde hun. 

Hertil sagde hun også, at efterforskerne er i færd med at afhøre de elever, der var til stede i klasselokalet under den påståede hændelse. Yderligere sigtelser kan blive tilføjet til den i forvejen lange liste som følge af disse afhøringer, fortalte Ashley Hulsey. 

“Det er en ting, som disse børn skal gå igennem, som de ikke burde,” sagde hun. 

“Den mentale angst, som det forårsager for disse børn og forældre, var vores drivkraft bag arbejdet i denne dag, som vi hurtigt vil have styr på.”

Amelia Ressler sidder i øjeblikket i fængsel. Hendes kaution er ikke blevet defineret, viser fængslets registreringer. 

Læs også

Ads by MGDK