Forside Underholdning Sus Wilkins overlader ikke meget til fantasien: Topløs på hed...

Sus Wilkins overlader ikke meget til fantasien: Topløs på hed ferie

Sus Wilkins overlader ikke meget til fantasien: Topløs på hed ferie
Foto: Anthon Unger/Her&nu/Ritzau Scanpix

Med 31 grader og en bagende sol, er det ikke tidspunktet, hvor man finder Sus Wilkins med særlig meget tøj.

Lige nu læser andre

Med det lidt for kolde forårsvejr i Danmark, er vi nok mange, som hurtigt drømmer os væk til de varme lande, hvor solen kysser huden og havets brusen er stille baggrundsmusik. 

Denne følelse er i hvert fald en, som Nicklas Bendtner og Sus Wilkins deler, idet de har  forladt Danmarks gråvejr for en stund af ren og skær nydelse i Thailand, hvor 31 grader og høj sol er dagligdagens ramme.

Sus’ Instagram har hun delt et opslag med en billedserie, som viser små udklip af deres varme hverdag.

Blandt de delte glimt er billeder fra idylliske strandområder, hvor Sus Wilkins, i jagten på den perfekte tan, har valgt at minimere tanlines ved at posere topløs. Disse øjeblikke af uforbeholden frihed er fanget af ingen ringere end Bendtner selv, hvis blik på ferien er priviligeret med en udsigt, de fleste kun kan drømme om.

Læs også

Du kan se billedserien her:

Klik for at vise eksternt indhold fra instagram,
- Du kan altid aktivere og deaktivere tredjepartsindhold.
Du accepterer hermed at vise eksternt tredjepartsindhold. Persondata kan blive sendt til udbyderen af indholdet og andre tredjepartstjenester.

Læs også

Ads by MGDK