Forside Indland På søndag sker det: Giver 100.000 gratis væk

På søndag sker det: Giver 100.000 gratis væk

På søndag sker det: Giver 100.000 gratis væk
Foto: Shutterstock

Det er igen blevet tid til at sparke sommeren i gang med Frisko! Søndag d. 26.marts stiller vi uret en time frem til sommertid og det er lig med Frisko Sommertid! Traditionen tro byder Frisko hele Danmark på gratis is, når vi deler 100.000 is ud i landets 7-Eleven butikker.

Lige nu læser andre

Tag din familie og venner under armen, og gå ned til den nærmeste 7-Eleven butik og få en gratis FRISKO is. 

For 12. år i træk byder FRISKO Sommertid på en velsmagende og HELT gratis smagsoplevelse. Denne  gang kan der frit vælges mellem 3 isvarianter: Magnum Double Sunlover, Magnum Double Starchaser og  den gode klassiker, Champagnebrus. For at få fingrene i en af disse lækre is, skal du downloade 7-Eleven  appen og indløse modtaget voucher i din lokale 7-Eleven butik. 

Vinteren har føltes ekstra lang og kold i år. Derfor glæder FRISKO sig meget til officielt at starte sommeren  med danskerne! Der har været stor begejstring for den årlige tradition, hvorfor FRISKO igen byder på  100.000 gratis is. Der er lidt til enhver smag både med en god klassiker og to nye varianter. Lad os sammen  nyde en is og se mod lysere og varmere tider. 

FRISKO Sommertid løber frem til 2. april.  

Læs også

Find nærmeste 7-Eleven her: https://www.7-eleven.dk/find-butik/ 

Hvad: Gratis is fra FRISKO 

Hvor: 7-Eleven-butikker i Danmark 

Hvordan: Voucher indløses gennem 7-Eleven appen og vises i din lokale 7-Eleven butik Hvornår: Fra 26. marts kl. 00:00 til 2. april kl. 00:00.

 

 

Læs også

Ads by MGDK