Forside Nyheder Bil fyldt med slanger kørte galt

Bil fyldt med slanger kørte galt

Bil fyldt med slanger kørte galt

Lige nu læser andre

Brandvæsenet i Odense gjorde store øjne, da de i går kom ud til et trafikuheld på Rugårdsvej i Odense. Det viste sig nemlig, at den forulykkede bil ikke kun havde menneskelige passagerer, men også et stort antal kvælerslanger.

Det skriver Fyens.dk.

Ved 14-tiden måtte brandvæsenset skære en mand fri af en bil. Det foregik ved, at redningsmandskabet gik gennem bagagerummet for at komme ind til manden, som havde nakke- og rygsmerter. Men inden de kom så langt, stødte de på to kasser. Da den tilskadekommende var klippet ud af bilen, blev kassernes indhold afsløret.

Følg Dagens.dk på Facebook – Altid gratis nyheder og information

Læs også

Et ukendt antal kvælerslanger lå trygt i kasserne, som var intakte. Ifølge Fyens.dk blev slangerne hentet af den tilskadekommendes bror. Det vides ikke, hvad de mange slanger lavede i bilen.   

 

 

Læs også

Ads by MGDK